Pozycjonowanie -słownik

SEO

To skrót od angielskiego pojęcia Search Engine Optimization, oznaczający optymalizację strony internetowej, pod kątem wyszukiwarek. W praktyce polega na poprawie widoczności witryny w organicznych (niepłatnych) wynikach wyszukiwania dla konkretnych fraz kluczowych, wpisywanych przez użytkowników. Efektem tego jest zwiększenie ilości odwiedzin strony i zwiększenie zysków danej firmy.


White Hat SEO

To działanie polegające na optymalizacji i promocji strony zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki Google. Dzięki czemu dana witryna oprócz atrakcyjnych i przyjaznych dla użytkownika treści, jest interesująca także dla robotów internetowych. Przekłada się to na jej widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania.


Black Hat SEO

To zakazane i nieakceptowalne metody pozycjonowania stron w internecie. Są to działania nieetyczne i niebezpieczne dla istnienia witryny, mimo, że w krótkim czasie umożliwiają osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Jest to strategia tworzona pod roboty internetowe, a nie z myślą o użytkownikach.


Pozycjonowanie

To szereg działań marketingowych, które mają na celu zwiększenie widoczności określonej strony internetowej w organicznych (niepłatnych) wynikach wyszukiwania. Bardzo często pozycjonowanie współistnieje z działaniami SEO.


Wyszukiwarka

Z j. angielskiego – search engine. To program lub strona internetowa służąca do wyszukiwania różnego rodzaju informacji w zasobach internetu. Dzięki temu nie trzeba znać adresu konkretnej witryny internetowej, aby uzyskać dostęp do cennych i wartościowych treści. Wystarczy wpisać słowo bądź frazę kluczową,a wyświetli się lista proponowanych adresów URL. Do wyszukiwarek należą, np. Google, Yahoo czy Mozilla Firefox.


Słowa kluczowe

Z j. angielskiego – keywords. To wyrazy lub grupy wyrazów wpisywane do wyszukiwarki w celu znalezienia istotnych informacji, usług bądź produktów. To także podstawowe narzędzie SEO, które bezpośrednio odnosi się do haseł najczęściej wpisywanych przez użytkowników i niezbędne w pozycjonowaniu witryny. Słowa kluczowe częstą nazywane są frazami kluczowymi.


Organiczne wyniki wyszukiwania

Zwane również naturalnymi – to wyniki wyszukiwania, które w wyszukiwarce internetowej przybierają postać bezpłatnych linków do witryn internetowych. Za ich wyszukiwanie odpowiada algorytm trafności wpisania konkretnej frazy kluczowej lub geolokalizacja. Nie są one efektem płatnej reklamy ani linków sponsorowanych czy konsekwencją nieetycznych działań. Wyświetlają się na stronie wyszukań poniżej płatnych reklam.


Content marketing

To rodzaj marketingu (marketing treści), zajmujący się tworzeniem wartościowych treści, skierowanych do konkretnej grupy odbiorców. Dobry content marketing posiada intrygujące i wiarygod1ne treści, wzbudzające zainteresowanie użytkowników. Dzięki temu przyczynia się do popularyzacji danej strony internetowej i zwiększenia jej widoczności w sieci.


Agencja SEO

To firma zajmująca się procesem pozycjonowania stron pod wyniki wyszukiwania internautów. Jej zadaniem jest pełnowymiarowe wypromowanie działalności konkretnej firmy lub osoby w internecie. Profesjonalna agencja SEO zajmuje się specyfikacją branży, dobierając najlepsze kanały komunikacji dotarcia do konkretnej grupy odbiorców.


Alt

Jest to znacznik w języku HTML, który służy do opisywania znaków graficznych. Znacznik “Alt” to kluczowy element, który dostarcza wyszukiwarce informacji o tematyce grafiki. Dzięki temu – każdy z plików graficznych, nawet jeśli obrazek nie może zostać wczytany, będzie posiadać swój unikalny atrybut “Alt”.


Link building

Czyli linkowanie to działania, które mają na celu zwiększenie ilości linków przychodzących do strony. Jest to pozyskiwanie linków z obcych witryn do własnej strony. Stanowi jeden z najważniejszych elementów, który wpływa na sukces w pozycjonowaniu określonej witryny.


Link

To hiperłącze w formie tekstu, które po kliknięciu przenosi użytkownika do konkretnej strony. Treść takiego linku może mieć postać adresu URL lub anchora (punktu), będącego dowolnym słowem lub frazą. Linkami są wszystkie elementy w tekście, które odsyłają do innych miejsc.

Komentarze są wyłączone.